Sanal Gerçeklik Nedir?

Sanal gerçeklik(Virtual Reality), bilgisayarlar tarafından simüle edilen ortamlara denir. Çoğu sanal gerçeklik ortamı birbilgisayar ekranı yoluyla edinilen görsel tecrübelerden ibarettir. Bunun yanında bazı ortamlar duyma, hareket gibi başka duyulardan da yararlanır.

Sanal Gerçeklik‘te temel düşünce gerçek dünyadaki bir durumu bilgisayarda taklit etmek veya modellemektir. Bu düşünce özellikle görsel modellerle ilişki içindedir. Ayrıca, bunu kullanabilmek için kişinin modelle etkileşime girmesi gerekmektedir.

Günümüz teknolojisinde, bu, model içinde görmenizive görülen nesnelere dokunulmasını sağlayan bir eldiveni içerebilir.Uygulamalar sınırsızdır çünkü gerçek dünyadaki herhangi bir durum modellenebilir ve bununla etkileşim sağlanabilir. Örneğin, yeni ve çok hızlıbir yarış arabası tasarlanırken bütün bölümler önce herhangi bir soruna karşıbir bilgisayarda test edilebilmek mümkün. Ya da, beklenmedik bir sorun veya tehlikeli durumun da, bu durumlarla bire bir yüz yüze gelmeden dijital ortam da deneyimlenebilir.

Sanal Gerçeklik Hizmetlerimiz Nelerdir?

Oyun & Simülasyon

Tista TeknolojiOyun & Simülasyon alanına Sanal Gerçeklik teknolojisini kullanarak geliştirmiş olduğu uygulamalar ile Oyun & Simülasyon alanlarına farklı bir değer katmayı hedeflemiştir.

Kurumsal Reklamcılık

Tista TeknolojiKurumsal Reklamcılık alanına farklı bir çözüm getirerek Sanal Gerçeklik teknolojisi ile Müşteri Portfolyonuzun genişlemesine yardımcı olmaktadır ve bu alanda yeni çözümler üretmektedir.

Sağlık Teknolojileri

Tista TeknolojiSanal Gerçeklik teknolojisini kullanarak Sağlık Teknolojileri alanında Rehabilitasyon, Hareket Analizi ile engellileri toplum hayatına kazandıracak yenilikçi çözümler üretmektedir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?