Artırılmış Gerçeklik Nedir?

Artırılmış Gerçeklik, bilgisayar tarafından insanı içine alan ortamlar yaratan sanal gerçeklik ile gerçek dünya arasındaki aralıkta, gerçek dünyaya çok daha yakın bulunuyor. Artırılmış Gerçeklik, dünyanın ve yaşamın doğal haline grafikler, sesler, kokular ve dokunmaya yönelik geri bildirimler ekliyor. Bilgisayar oyunları ve akıllı cep telefonları, zenginleştirilmiş gerçekliğin gelişmesine öncülük ediyorlar. Artık turistler, askerler, en yakın metro durağını arayan kişiler, eğlence arayanlar, hemen herkes görüş alanlarına bilgisayar tarafından oluşturulmuş grafikler ekleyebiliyor.

Artırılmış Gerçeklik, dünyayı görüş biçimimizi ya da en azından bu teknolojiyi kullananların dünyayı görüş biçimlerini değiştiriyor. Kendinizi bir caddede yürürken veya araba sürerken hayal edin. Eninde sonunda normal bir gözlük gibi görünecek olan zenginleştirilmiş gerçeklik ekranlarıyla görüş alanınızda bilgilendirici grafikler belirecek ve gördüklerinizle örtüşen sesler duyacaksınız. Bu eklentiler, kafanızın hareketlerini yansıtacak biçimde devamlı yenilenecek. Benzer aygıtlar ve uygulamalar akıllı telefonlar tarafından sunulmaktadır.

Artırılmış Gerçeklik Hizmetlerimiz Nelerdir?

SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ UYGULAMALARI

Tista TeknolojiSavunma Teknolojileri Uygulamaları ile bu sektöre farklı bir çözüm yöntemi getirerek bu alanda ilk defa Artırılmış Gerçeklik teknolojisini kullanmıştır.Türkiye’de  öncü firmalardan birisi olmuştur. Geliştirmiş olduğu uygulamalar ile Savunma Teknolojileri sektörüne farklı bir değer katmayı hedeflemiştir.

İNŞAAT & MİMARLIK UYGULAMALARI

Tista Teknolojiİnşaat & Mimarlık Uygulamaları  ile bu sektöre farklı bir çözüm yöntemi getirerek Artırılmış Gerçeklik teknolojisini kullanmıştır.Türkiye’de  öncü firmalardan birisi olmuştur. Geliştirmiş olduğu uygulamalar ile İnşaat & Mimarlık  sektörlerinde iş yapan firmalara farklı bir değer katmayı hedeflemiştir.

LOJİSTİK & MARKET UYGULAMALARI

Tista TeknolojiLojistik & Market Uygulamaları ile bu sektöre farklı bir çözüm yöntemi getirmeyi hedeflemiş ve  Artırılmış Gerçeklik teknolojisini kullanmıştır.Türkiye’de bu alanda öncü firmalardan birisi olmuştur. Geliştirmiş olduğu uygulamalar ile Lojistik & Market   gibi sektörlerde iş yapan firmalara farklı bir değer katmayı hedeflemiştir.